2019 HALL OF FAME

2019 SERIES WINNER

U23 / ELITE MEN

1. Marc Pritzen – Office Guru Racing U23 

2. Dylan Girdlestone – Office Guru Racing U23 

3. Jason Oosthuizen – TEG ProCycling 

2019 SERIES WINNER

JUNIOR MEN

1. Christiaan Klopper – TEG Racing 

2. Travis Stedman – Steel & Pipes KZN 

3. Damon Fouchee – Office Guru Juniors 

3. Dian Fritz – TEG Racing 

2019 SERIES WINNER

U23 / ELITE LADIES

1.  Carla Oberholzer – Demacon Ladies

2.  Kim Le Court – Demacon Ladies

3.  Joanna van de Winkel – Cycle Nation

2019 SERIES WINNER

JUNIOR LADIES

1.  Frances Janse van Rensburg – Absolute Motion

2.  Kelsey Van Schoor – Africa Pride – BestMed 

3.  Charlissa Schultz

2019 BEST YOUNG RIDER

U23 MEN

1. Marc Pritzen – Office Guru Racing U23 

2. Jason Oosthuizen – TEG ProCycling 

3. Louis Visser – TEG ProCycling     

2019 BEST YOUNG RIDER

U23 LADIES

1. Courtney Smith – Team Customized 

2. Alulde Britz – Demacon- Max Wax 

2.  Tiffany Keep – Valley Electrical – Titan Racing 

2019 BEST 1-DAY RIDER

U23 / ELITE MEN

1. Nolan Hoffman – Team Enza 

2. Dylan Girdlestone – Office Guru Racing U23 

3. Stevan van Heerden – Team Enza

2019 BEST TOUR RIDER

U23 / ELITE MEN

1. Marc Pritzen – Office Guru Racing U23 

2. Dylan Girdlestone – Office Guru Racing U23 

3. Jason Oosthuizen – TEG ProCycling   

2019 BEST TOUR RIDER

JUNIOR MEN

1. Christiaan Klopper – TEG Racing 

2. Travis Stedman – Steel & Pipes KZN 

3. Jacobs De Klerk – TREK Bikes 

2019 BEST SA TEAM

U23 / ELITE MEN

1. Office Guru Racing U23 

2. TEG ProCycling Continental Team

3. ProTouch Continental Team 

2019 BEST SA TEAM

U23 / ELITE LADIES

1. Demacon – Max Wax 

2. Sandton Cycle Nation 

3. Team Customized 

GET IN TOUCH

© Copyright 2019 TCMS Investments (Pty) Limited. All Rights Reserved.
TERMS AND CONDITIONS | CONTACT US

Powered by 

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

Powered by

Log in with your credentials

Forgot your details?